



 |
 |
| Tilbudsalarm® |
 |
Bli varslet om de beste svensketilbudene via epost !

Logg inn
|
|
 |
 |

|
|
Guide til Åpningstider i Sverige Påsken
Åpningstider i påsken
Tradisjonelt er det i påsken stor valfart av nordmenn over til Sverige for shopping og andre hyggelige opplevelser. Ønsker du shoppingmål som er åpent ALLE påskedager sjekk de ulike kjøpesentrene og deres hjemmesider. Også vanlig ebtuikker i tillegg til dagligvarebutikkene har åpent der alle dager i påsken. Her er detlajert åpningstidinformasjon for butikker og Systembolag på populære utfartsmål i påsken:
Eda/Charlottenberg: Eda/Charlottenberg er rett over grensen når du kommer fra Gardemoen/Kongsvinger-området. Åpningstider som vanlig, bortsett fra åpent skjærtorsdag og stengt langfredag og 2. påskedag: Vanlige butikker og Systembolaget: Mandag-Skjærtorsdag 10-18, lørdag 9-13 Unntaket er blant annet Eda Supermarked som har langåpent i påskeuken. Også Charlottenberg Shopping Center har åpent alle dager i påsken.
Svinesund og Nordby: På Svinesund og Nordby har de aller fleste dagligvarebutikker åpent alle påskedagene. Store matbutikker som Maxi-Mat og Eurocash har åpent alle påskedager 9-21, mens andre butikker har varierte åpningstider. Nordby Shoppingsenter har åpent alle dager i påsken (også vanlige butikker) - sjekk www.nordby.se for mer informasjon.
Strømstad: Åpningstider som vanlig, bortsett fra åpent skjærtorsdag og stengt langfredag og 2. påskedag: Vanlige butikker og Mandag-Skjærtorsdag 10-18, lørdag 10- 15. OBS! Systembolaget i Strømstad stendt skjærtorsdag, men alternativ er Systembolaget i Grebbestad, 4 mil syd for Strømstad. Unntaket er de store matbutikkene som har åpent alle dager hele påsken 9-21. På enkelte større kjøpesenter (Nordby) har vanlige butikker åpent 10-19 alle dager unntatt 10-19, men 1. påsekedag 11-19 Les mer om Strømstad
Tøcksfors og Årjäng: Åpningstider som vanlig, bortsett fra åpent skjærtorsdag og stengt langfredag og 2. påskedag: Vanlige butikker og Systembolaget: Mandag-Skjærtorsdag 10-18, lørdag 9-14 Et unntak er Kötthallen Töcksfors som har åpent også langfredag og 1. påskedag. Samme gjelder Tøcksfors Shoppingcenter der også vanlige butikker. Sjekk kjøpesenterets hjemmeside for mer informasjon. Les mer om Årjäng og Tøcksfors
Systembolaget Systembolaget har åpent Skjærtorsdag alle steder langs grensen bortsett fra Strømstad, men stengt langfredag. Den enkleste måten å finne frem til Systembolagets åpningstider og beliggenhet for hvert enkelt utsalg er å søke via Svenskeportens egne Systembolaget-sider |
|
 |
|
|
 |
|
|
 |
|
|
 |
|
|
|
|